Konkurs plastyczny "Rysuję moje miasto"

Wydział Kultury miasta Kostroma (Rosja) zaprosił dzieci i młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego, miasta partnerskiego, do tworzenia wirtualnej wystawy prac dzieci pt. „Rysuję moje miasto”, która zostanie opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Dziecięcej Szkoły Artystycznej w Kostromie.

Zadaniem uczestników było narysowanie swojego miasta – zabytku, widoku z okna, swojego domu, ulicy. Spośród nadesłanych prac, szkoła przygotuje ogólną wystawę, umieści ją na swojej stronie internetowej, a link do wystawy prześle do wszystkich miast partnerskich Kostromy. Uczniowie klas V-VI na zajęciach z plastyki wykonali prace rysunkowe i wysłali prace na konkurs. Przyjrzyjmy się, które zabytki architektoniczne naszego miasta były najczęściej "portretowane" i są najbardziej znane. Uczniowie otrzymali potwierdzenie otrzymanie meila i rosyjskie: Спасибо.