Czy znasz swoje prawa?

Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek tyle, że mały!

W czwartek 24 listopada 2016 r. uczniowie klasy 4c  wystąpili z przedstawieniem dotyczącym Konwencji Praw Dziecka. Występ młodych aktorów uświetniły swoim śpiewem uczennice klasy 5a - Oliwia Wąsowicz i Maria Bronka.
Po akademii zostały ogłoszone wyniki konkursu „Czy znasz swoje prawa?”. Uczniowie klas czwartych i piątych pisali 21 listopada test dotyczący znajomości praw dziecka. Za prawidłowe rozwiązanie testu można było uzyskać 49 punktów. Jury w składzie: Marta Chojnacka, Anna Nowaczyk, Paulina Rybak i Krystyna Słomka przyznało trzy równorzędne pierwsze miejsca dla uczennic:
Anny Winiarskiej z kl. 4c, Ady Miedzianowskiej – Szulc z kl. 5a i Oliwii Wąsowicz z kl. 5a, drugie miejsce zajął Sebastian Kwiecień z kl.5a. Trzeciego miejsca nie przyznano.
W konkursie plastycznym "Czy znasz swoje prawa?" udział  wzięło 32 uczniów z klas I - III.
I miejsce Weronika Bronka kl. IIa
                 Laura Rosińska kl. IIb
                 Filip  kl.IIb
II miejsce Blanka Tarnowska kl. IIIa
                  Martyna Ratajska kl.IIIb
                  Filip Galuś kl. IIb
III miejsce Oliwia Mielczarek kl.IIIc
                   Amelia Szymańska kl.IIIa
                   Oliwier Adamus kl.IIIa

Nagrody w konkursie sponsorowała Rada Osiedla „PRZYSZŁOŚĆ”.