Czwartoklasiści w krainie baśni i fantasy

W czwartek 22 września 2016 r. uczniowie klas czwartych wybrali się do Janowca nad Wisłą, gdzie wśród lasów, łąk i lessowych wąwozów rozpościera się rodzinny park tematyczny - Magiczne Ogrody, pierwszy w Polsce ogród sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną historię.

Przekroczywszy bramę Magicznych Ogrodów uczniowie stali się częścią niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty - skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, psotliwe Mordole, olbrzymie gąsienice, smoki, magiczne ptaki i dzielne strzegące ogrodu Krasnoludy. Wędrując poprzez krainy Magicznych Ogrodów, utrzymane w klimacie baśni i fantasy, dzieci korzystały z różnorodnych atrakcji, zaplanowanych tak, aby wspierały rozwój ich zmysłów i wyobraźni. Czwartoklasiści odwiedzili dom Czarodzieja, Bulwiakową osadę, Krasnoludzki gród i chatę Mordoli, bawiły się na Marchewkowym polu, Robankowym wzgórzu i smoczym placu zabaw. Najwięcej emocji wzbudziła wędrówka poprzez upiorne Mroczysko zamieszkałe przez groźnego czarnoksiężnika Araga.