"Bezpieczne miasto" - spotkanie z policjantem

W czwartek 10 listopada 2016 r. odbyło się pierwsze z zaplanowanych cyklicznych spotkań z rodzicami i uczniami z klas IV – VI, realizowanych w ramach współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji  Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału dla Nieletnich w Piotrkowie Trybunalskim.

Spotkania te realizowane są w ramach programu "Bezpieczne miasto".
 Głównymi celami programu są:
  • ograniczanie w szczególności przestępczości pospolitej oraz zjawisk chuligaństwa i wandalizmu,
  • wzrost poczucia bezpieczeństwa oraz ograniczenie ciemnej liczby przestępstw, wykroczeń oraz zachowań nieakceptowanych społecznie,
  • poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych szczególnie takich jak: ulice, przystanki komunikacyjne, targowiska, rejony lokali rozrywkowych, dyskotek,
  • poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
  • zaktywizowanie i zdynamizowanie współpracy z administracją samorządową, podmiotami pozapolicyjnymi działającymi na rzecz bezpieczeństwa oraz społecznością lokalną.
Program "Bezpieczne Miasta" wpisuje się w ramowy program "Razem Bezpieczniej", który jest rządowym programem ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań.