Nasi uczniowie wśród finalistów XIII Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego

W sobotę 16 czerwca 2018 r. w I LO im. Bolesława Chrobrego odbył się konkurs matematyczny pod patronatem Pana Krzysztofa Chojniaka Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych i II klas gimnazjów miasta Piotrkowa i powiatu - XIII Piotrkowski Maraton Matematyczny.
Z naszej szkoły do eliminacji szkolnych w dniu 12 czerwca przystąpili Wiktoria Dudar i Ola Kosmowska z kl. VIc oraz Szymon Wilczyński z kl. VIIc. Uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu dwóch godzin 11 zadań testowych zamkniętych i  8 zadań otwartych, w tym 2 zadania na dowodzenie.
Do finału zakwalifikowali się Wiktoria Dudar i Szymon Wilczyński.
Oboje w sobotę zmagali się z dalszymi trudami maratonu, rozwiązując następne zadania.
Po konkursie mogli zapoznać się z ich rozwiązaniami przedstawianymi przez uczniów I LO oraz poznać uczestników olimpiad matematycznych.
Zapewne była to bardzo interesująca przygoda z matematyką, na nieco wyższym poziomie niż w szkole podstawowej.
Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów matematycznych.