Miło nam poinformować, iż nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości. Wniosek został złożony i pozytywnie rozpatrzony. W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" szkoła została wyposażona między innymi w drukarkę 3D, sprzęt do rejestrowania obrazu,  sprzęt nagłaśniający, klocki i roboty Skriware, stoły warsztatowe oraz  wiele innych sprzętów, które dadzą naszym uczniom możliwość rozwijania swoich zdolności. Więcej informacji o programie znajdziecie Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria
O wykorzystywaniu zakupionego sprzętu będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do obejrzenia foto relacji dokumentującej pracę naszych uczniów w nowo powstałym laboratorium.

Wrzesień i październik
Sprzęt nagłaśniający wykorzystywany był na licznych akademiach i uroczystościach szkolnych.

Listopad
Klocki SkriKit rozwijają nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość własnoręcznego złożenia konstrukcji  pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce. Oto prace naszych uczniów.

Grudzień
W grudniu uczniowie rozpoczęli cykl szkoleń z instalowania i użytkowania drukarki 3D. Dodatkowo  uczniowie poznali oprogramowanie, które daje możliwość tworzenia projektów elementów gotowych do druku. Uczniowie korzystali z platformy druk3d.edu.pl.

Styczeń
W styczniu uczniowie dokonali pierwszego własnego wydruku. W załączeniu fotorelacja z oczekiwania na wydruk. Wszystko przebiegło sprawnie, uczennice doskonale poradziły sobie z nagrzewaniem głowicy i sprawdzaniem filamentu i jakości wydruku. Radość była ogromna, efekt choć niewielki to bardzo cieszył. Czekamy na kolejne projekty.

Luty
W lutym uczniowie korzystali z programu FlashPrint do tworzenia i obróbki projektów do druku. Oprogramowanie to stwarza możliwość tworzenia obiektów w 3D. Uczniowie poznawali proste funkcje i tworzyli własne obiekty.

Marzec
W marcu uczniowie rozpoczęli budowę robotów edukacyjnych SkriKit. Uczniowie składali roboty oraz instalowali aplikację służącą do uruchomienia robotów.

Kwiecień
W kwietniu uczniowie rozpoczęli prace z robotem SkriKit z wykorzystaniem mat i kart edukacyjnych.

Maj
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z użyciem klocków i robotów. Umiejętność tworzenia budowli z klocków oraz wykorzystanie robotów do poruszania się pomiędzy budowlami sprawiało uczniom ogromną satysfakcję i radość.

Czerwiec
W czerwcu część uczniów dalej odkrywała zasoby i możliwości programu FlashPrint do druku 3D, inni uczniowie wykorzystywali klocki i roboty.

Wrzesień i październik
Mamy to! Uczniowie uczęszczający na zajęcia rewalidacyjne dzięki rozwijaniu pasji, a także ogromnemu zaangażowaniu złożyli roboty SkriBot. Po ich złożeniu uczniowie zajęli się programowaniem robotów i układaniem informatycznych poleceń tak, aby robiły one to, co chcą ich twórcy. Programy były przeróżne: roboty jeździły do wyznaczonego celu, klaskały, mrugały wrzucały śmieci do śmietnika za nas, przenosiły przedmioty z jednego miejsca w drugie. Chwilę niepewności czy roboty zostały złożone i zaprogramowane poprawnie zwieńczyła ogromna radość z sukcesu.