Klasowy quiz wiedzy w 8c

Czytanie książek to nie tylko przyjemność, ale także trening pamięci. Przekonali się o tym uczniowie klasy 8c, uczestnicząc w klasowym quizie wiedzy na temat lektury Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.
Do konkursu zgłosiły się dwie trzyosobowe drużyny, które odpowiadały na szereg pytań sprawdzających znajomość powieści, np.  Na czyją cześć  Neron zaśpiewał hymn podczas uczty ? Kto przemawiał na kazaniu w Ostrianum? Kto do kogo powiedział słowa „Quo vadis, Domine”? czy Ile lat po śmierci Chrystusa zaczyna się akcja powieści?
 Pytania były punktowane w zależności od stopnia trudności.
Quiz okazał się bardzo dobrą metodą mierzącą wzrost wiedzy i umiejętności uczniów oraz wspaniałą zabawą dla całej klasy kibicującej rywalizującym drużynom.
Przewagą 14 punktów zwyciężyła grupa dziewcząt w składzie: Ula Magiera, Pola Masłowska, Gabrysia Ceglarek. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Lekcję przygotowała Agnieszka Turniak.