Giganci programowania - bezpłatne warsztaty

“Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo” to już 11. edycja największych ogólnopolskich  warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w sieci, a na naszych uczestników czekać będzie ogrom pożytecznej wiedzy, świetna zabawa i konkurs rankingowy dla szkół, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody, w tym m.in. vouchery pieniężne na nowy sprzęt IT czy stypendia na nasze kursy programowania.
Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, odbywające się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą.
Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.
Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.
Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.
Akcji towarzyszą także konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.

W Piotrkowie Trybunalskim zajęcia odbędą się 17 i 18 września od godziny 9:00. Organizatorzy podzielą uczestników na trzy grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat, a same zajęcia będą dostosowane do grup wiekowych.  Na warsztaty można zapisać się na stronie internetowej www.kodujzgigantami.pl. Wybieramy lokalizację Piotrków Trybunalski, następnie, bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami  stacjonarnie.

Udział w warsztatach będzie również okazją do nauki podstaw programowania przez najmłodszych oraz zapoznania się przez rodziców z ofertą szkoły Giganci Programowania, która od tego roku szkolnego rozpoczyna działalność także w Piotrkowie Trybunalskim.

Karolina Abram | Kierownik placówki

a: ul. Gabriela Narutowicza 18A | 97-300 Piotrków Trybunalski