Etap rejonowy Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”

Troje ósmoklasistów z naszej szkoły wzięło udział w rejonowych eliminacjach do 4. edycji Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”. Byli to Alina Kolasińska, Julian Aleksiński i Gracjan Nowicki.
Eliminacje rejonowe odbyły się 16.02.2024 r. w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. Tegoroczna edycja konkursu obejmowała historię działalności żołnierzy Wojska Polskiego w latach 1939-1963, ze szczególnym uwzględnieniem bohaterów z Łódzkiego. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań. Gracjan Nowicki uzyskał wyróżnienie. Gratulacje!
Uczestnicy konkursu wysłuchali również wykładu pracownika Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Łodzi, Pawła Wąsa, pt. „Konspiracyjne Wojsko Polskie na ziemi łódzkiej (1945–1954)”