Jak co roku uczniowie z klas IV-VI brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.
Młodzi matematycy z naszej szkoły ponownie odnieśli sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR.
W czwartek 9 czerwca 2016 r. w ramach Szkolnej Ligi OSIR odbył się III turniej Mocowania Dziewcząt i Chłopców.

W czwartek 9 czerwca 2016 r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „O czym szumi las?”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim.

We wtorek  7 czerwca 2016 r. na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się Mistrzostwa Miasta w PIŁKĘ NOŻNĄ chłopców klas trzecich.

W piątek 3 czerwca 2016 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się Mistrzostwa Miasta w grę drużynową "DWA OGNIE" klas trzecich.

W sobotę 21 maja 2016 r. w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu ”Żyj Owocowo”, którego celem jest promocja zdrowia wśród dzieci szkół podstawowych.

19 maja 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XX Miejski Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
W piątek 6 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Polska – to nasz wspólny kraj".
We  wtorek  15 kwietnia 2014 r. w siedzibie stowarzyszenia "Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci" w Piotrkowie Trybunalskim  odbyła się uroczysta Gala Laureatów V Powiatowego Konkursu Poetyckiego "Piszę sercem, sercem maluję ...”