Zespół taneczny FOKUS

Jesteś tu: » Strona główna » Zajęcia pozalekcjne » Zespół taneczny FOKUS

Zespół taneczny FOKUS

"W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą".

Instruktor: Alina Mrozik

Cele zajęć tanecznych:

- Reagowanie ruchem na zmiany tempa

i dynamiki, na akcent muzyczny i metryczny,

-  Kształtowanie umiejętności rozplanowania

przestrzeni krokiem,

-  Opanowanie kroków tańców towarzyskich,

ludowych i dyskotekowych,

-  Tworzenie spektakli tanecznych,

-  Improwizacja ruchowa,

-  Uwrażliwianie na wartości estetyczne w sztuce,

-  Rozwijanie twórczości dziecięcej i ekspresji

twórczej,

-  Znajomość pozycji klasycznych rąk i nóg,

-  Rozwój szybkość zapamiętywania

poznanych kroków oraz krótkich

i dłuższych układów tanecznych,

-  Wyrażanie nastrojów związanych z charakterem wykonywanego tańca,

-  Znajomość zasad i sposobów rozgrzewania i rozciągania mięśni,

-  Taniec indywidualny i grupowy,

-  Taniec według własnego pomysłu,

-  Taniec z wykorzystaniem rekwizytu.

Tematyka zajęć ułożona jest spiralnie, co oznacza, że będzie powtarzana w kolejnych latach pracy zespołu, umożliwiając dziecku poszerzenie umiejętności zgodnie ze wzrostem jego możliwości percepcyjnych. Program będzie różnił się stopniem trudności w kolejnych latach, lecz w miarę potrzeb i rekrutacji nowych członków zespołu będziemy utrwalać już zdobyte umiejętności, po to, aby inni mogli przejść przez kolejne etapy nauki.

Właściwa organizacja zajęć koła wpływa na rozwój sfery emocjonalnej, intelektualnej, funkcji poznawczych, kompensacyjno – relaksacyjnych, kształtuje uzdolnienia muzyczno-taneczne, umożliwia przeżycie radości, odnoszenie sukcesów.

Cechą charakterystyczną naszych zajęć jest miła, swobodna atmosfera i zabawa, w której dziecko szybko opanowuje umiejętności i nawyki. Dziewczynki pomagają sobie w przezwyciężaniu trudności i dopingują się wzajemnie.

Co roku zespół taneczny występuje na uroczystościach szkolnych z okazji Dnia Kobiet, Dzień Matki, rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, święta patrona szkoły.

Członkowie zespołu  promowali  szkołę   pokazując swoje umiejętności taneczne   uczniom innych piotrkowskich placówek. Dziewczynki brały wielokrotnie udział w uroczystościach z okazji Dnia Babci  i Dziadka w Domu Spokojnej Starości przy ul. Żwirki i Wojska Polskiego. Występy te wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród młodych tancerzy jak i wśród pensjonariuszy. Dokonał oprawy tanecznej w koncercie jubileuszowym „Tajemnice św. Mikołaja” w szkole i w bibliotece publicznej w czasie wręczenia nagród literackich, kilkakrotnie na międzyszkolnym konkursie „Z przyrodą za pan brat”, na różnego rodzaju konkursach międzyszkolnych. Zdobyły II nagrodę w konkursie taneczno-muzycznym organizowanym przez SANEPID. Wspólnie z innymi uczniami szkoły przygotował spektakl muzyczny pt. „Rudolf- czerwononosy renifer”. Spektakl ten został pokazany również uczniom innych szkół i przedszkoli.  Na uroczystości 40-lecia szkoły wystąpił w układzie „Krasnoludki”.

krasnoludki

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma