Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Jesteś tu: » Strona główna » Co w klasach pierwszych piszczy? » Rok szkolny 2014/2015 » Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W czwartek 30 października 2014 r. kolejne pokolenie uczniów klas pierwszych złożyło uroczyste ślubowanie.

Pierwszaki w galowych strojach i w "żakowskich" czapkach na głowach wyglądały bardzo uroczyście. Uczniowie ślubowali wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy oraz przysparzać dumy nauczycielom i rodzicom.
Po części artystycznej, w czasie której przybysze z bajek opowiadali najmłodszym, jak ważna jest nauka i co muszą zrobić, aby zdobywać bardzo dobre oceny w szkole, pani dyrektor Bożena Nowik wraz z panem Prezydentem Krzysztofem Chojniakiem dokonali symbolicznego pasowania, dotykając ramienia każdego z pierwszaków czarodziejskim piórem na znak przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Wśród zaproszonych gości byli również pani wicedyrektor Elżbieta Górka, grono pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców działającej przy naszej szkole oraz dumni rodzice.
Po ślubowaniu pierwszaki udały się do swoich sal, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

Kochane pierwszaki! Życzymy Wam samych radosnych chwil w naszej szkole oraz przyjaźni z książkami, która przetrwa całe życie.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma