Graficzne imiona

Jesteś tu: » Strona główna » Szkoła malowania » Rok szkolny 2014/2015 » Graficzne imiona

Graficzne imiona

Na kolejnym spotkaniu z najmłodszymi nadal poszukiwaliśmy " graficznej linii".
Tym razem proste i wijące się linie - to linie w rysunku naszego imienia powstające  podczas jego wymawiania.

Zwyczaj nadawania  imion ma źródła religijno-magiczne lub rodowe. W zwyczaju było nadawanie wnukom imienia dziadka lub obu dziadków czy też innych ważnych krewnych, którzy odznaczyli się w dziejach rodu czy całej społeczności, a więc ich imię miało moc. Imię często wyzwala skojarzenia  pozytywne lub negatywne. Rodzina nadawała dziecku imię, aby wyposażyć je w pewne cechy, "zaprogramować" jego przyszłość lub odwrócić nieprzychylny bieg wydarzeń – imię było wróżbą, błogosławieństwem, życzeniem.
Zobaczcie foto-galerie imion i zdrobnień używanych przez kolegów,rodziców i dziadków uczestników zajęć szkoły malowania…

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma