Pierwszaki sprawdzały, skąd się bierze woda w kranie

Jesteś tu: » Strona główna » Co w klasach pierwszych piszczy? » Rok szkolny 2013/2014 » Pierwszaki sprawdzały, skąd się bierze woda w kranie

Pierwszaki sprawdzały, skąd się bierze woda w kranie

W piątek 6 czerwca uczniowie klasy Ia zwiedzali Stację Uzdatniania Wody "Szczekanica" w Piotrkowie Trybunalskim.

W czasie zwiedzania jednej z najnowocześniejszych stacji w Polsce pierwszaki mogły zapoznać się z procesem uzdatniania wody oraz oczywiście degustować „czystą i zdrową piotrkowską kranową”. Uczniowie mogli zobaczyć proces technologiczny wydobycia i uzdatniania wody oraz wystawę fotograficzną na temat inwestycji. Dowiedzieli się dlaczego piotrkowska kranowa jest zdrowsza od wody, którą można kupić w sklepie, do czego służy napowietrzalnia, dlaczego woda w naszym mieście jest niechlorowana. Przekonali się również, że piotrkowska woda nadaje się do picia prosto z kranu. Unowocześnienie procesu uzdatniania pozwoliło na polepszenie jakości wody poprzez redukcję związków manganu i żelaza, dzięki czemu praktycznie każdy z nas ma w domu własne źródło zdrowej H2O.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma